عکس های انوشه انصاری و اولین E-mail او از فضا

 

اولين عكس منتشر شده از انوشه انصاري در ايستگاه بين‌المللي فضايي
اولين عكس منتشر شده از انوشه انصاري در ايستگاه بين‌المللي فضايي
.
  منبع:  آسوشيتد پرس  .
 

AnoushehAnsari-ISS-2.jpg
انوشه انصاري با پيراهن زرد خود كاملاً مشخص است.  از چپ به راست عبارتند از:
توماس ريتر (
Thomas Reiter) از آژانس فضايي اروپا
مايكل لوپز آلگريا (
Michael Lopez-Alegria ) از ناسا
ميخائيل تيورين (
Mikhall Tyurin) از آژانس فضايي روسيه
جفري ويليامز (
Jeffrey Williams ) از ناسا
پاول وينوگرادف (
Pavel Vinogradov ) از آژانس فضايي روسيه

.  منبع:  آسوشيتد پرس  .

 

AnoushehAnsari-ISS-5.jpg
حضار رسمي و ميهمان در حال تماشا كردن اولين تصاوير ارسالي از انوشه انصاري بر روي پرده بزرگي در مركز كنترل مأموريتهاي فضايي، واقع در شهر كلرويف، نزديك مسكو
.  منبع:  آسوشيتد پرس  .


. منبع :  وبلاگ انوشه انصاري .

انوشه انصاري در ايستگاه بين‌المللي فضايي، دو همسفرش نيز در پشت سر ديده مي‌شوند
انوشه انصاري در ايستگاه بين‌المللي فضايي، دو همسفرش نيز در پشت سر او ديده مي‌شوندموضوع : سلامي از جانب پيتر ديامانديس، به فضا خوش آمديد!

انوشه جان سلام،

به خانه خودت، ايستگاه بين‌المللي فضايي (ISS) خوش آمدي! مردم دنيا پرتاب موفقيت آميز تو را به فضا از تلويزيون و اينترنت تماشا كردند. تو بي‌نظير بودي و در همه حال لبخند مي‌زدي.

...

دوستدار تو
پيتر


 Email انوشه از فضا :

پيتر عزيزم،

تو در تمام لحظات در ذهن من بودي. من اولين ملاقات با تو را هنوز در خاطر دارم. ما روبروي هم دور ميزي نشسته بوديم و با هيجان زياد درباره فوايد جايزه ايكس (X) صحبت مي‌كرديم. من از تماشاي تو كه با اشتياق فراوان در حال متقاعد كردن من بودي، لذت مي‌بردم.

تو در همان دقيقه نخست كالايت را فروخته بودي، اما اشتياق و هيجان تو بسيار مسري بود و من علي‌رغم اينكه تصميم خود را گرفته بودم از تو خواستم داستانت را ادامه دهي. من تنها چند ساعتي است كه به ايستگاه (بين‌المللي فضايي) رسيده‌ام و واقعاً احساس مي‌كنم در خانه خودم هستم. من در تمام طول پرتاب مشغول يادداشت وقايع بودم و به زودي آنها را منتشر خواهم كرد.

پرتاب خيلي نرم و آرام بود. زمان رسيدن به ايستگاه خيلي طولاني به نظر مي‌رسيد ولي ارزش آن را داشت. من نمي‌توانم چشم از پنجره بردارم. از اين‌بالا زمين باشكوه و آرام به نظر مي‌رسد. از اين بالا قادر به ديدن موضوعات ترسناكي كه در اخبار مي‌خواني و يا مي‌شنوي، نخواهي بود.

زمين از اين بالا واقعاً زيباست و من ايمان دارم كه اگر همه مردم مي‌توانستند زمين را چنان كه من نظاره مي‌كنم، ببينند تمام تلاش خود را در جهت حفظ و بقاي آن به كار مي‌بردند. من آرزو مي‌كنم انسانهاي بيشتري قادر به انجام سفري فضايي و ديدن چنين صحنه‌هاي با شكوه باشند. اما من قبل از همه براي تو آرزو دارم كه به اين سفر بيايي، چون هيچ كس را لايقتر از تو نمي‌دانم.

با بهترين آرزوهاي فضاييم براي تو
انوشه


/ 0 نظر / 21 بازدید